fbpx

nove logo2

Nezapomínejme na osobní rozvoj

Problém většiny lidí je problém se sebou samým. Aby mohl být člověk finančně zajištěný tak, aby se uživil, musí začít bojovat proti skutečným zdrojům svých problémů – proti své vlastní nedůslednosti nebo dokonce proti vlastní lenosti. Kázeň a láska je trvalé štěstí... uvádí se někde. Důslednost, disciplína, dělat to, co člověka baví (k čemu má talenty), je cesta.

Chronickou prokrastinací, tedy odkládáním plnění povinností a úkolů, trpí podle odborníků pětina světové populace. V drtivé většině postihuje vysokoškolské studenty, často se s ní ale potýkají zaměstnanci i podnikatelé. Pro podnikání i firmu má prokrastinace podnikatele či šéfa firmy neblahé důsledky, kazí pověst byznysu, zhoršuje vztahy se zákazníky a může vést až ke krachu jinak slibného byznysu. V boji s prokrastinací pomůže lepší organizace práce, přijetí různých návyků, ale i vyhledání pomoci. V případě šéfů firem může být užitečná například spolupráce s interim manažerem.

Budoucnost pracovního trhu bude dle odborníků silně spjata s celoživotním vzděláváním. I kvůli automatizaci, robotizaci a digitalizaci průmyslu bude růst důraz na rozvíjení měkkých dovedností. Ty přitom často poptávají i sami zaměstnanci, dychtiví pracovat na svém osobním rozvoji. Chcete-li, aby vámi nabízený program firemního vzdělávání vaše pracovníky zaujal a zároveň pomohl i samotné firmě, neměli byste opomenout například kurzy týkající se manažerských dovedností, obchodního psaní či zvládání stresu.

ruce tlačící na mozek

Předsevzali jste si do nového roku méně se v práci stresovat? Tyto 3+1 tipy vám s tím pomohou

Dlouhodobý stres se značně negativně podepisuje na lidském zdraví, fyzickém i psychickém. Jedním z nejčastějších zdrojů stresu je přitom zaměstnání. Firmy si to ve valné většině uvědomují a snaží se o psychickou pohodu svých pracovníků více pečovat. Svůj díl ovšem musíme odvést i sami. Například tak, že nebudeme podceňovat kvalitní odpočinek, do něhož patří i občasné lenošení, či se naučíme delegovat své úkoly na jiné. Co dalšího můžeme udělat, abychom se v práci méně stresovali, se dočtete v následujícím článku.

třída hledí na monitor

Firemní vzdělávání je klíčovou součástí byznysu i vyhledávaným benefitem. Jaké trendy v této oblasti přinese rok 2019?

Firemní vzdělávání a příležitosti k rozvoji zaměstnanců jsou v současné době čím dál vyhledávanějším benefitem. Firmy mohou kvalitní nabídku firemních kurzů využít jako konkurenční výhodu a lákadlo pro nové talenty. V roce 2019 bude v oblasti vzdělávání zaměstnanců trendem zejména zaměření na měkké dovednosti, zapojení digitálních platforem a také gamifikace, tedy využívání principů hry.

Muž sedí u okna zády k notebooku

Kdo by měl být ve firmě poctivý? Zaměstnanci? Šéfové? Jistě se shodneme, že všichni. Především je důležité být poctiví sami k sobě. Naše nedokonalost nás mnohdy klame, proto je příhodné se čas od času zastavit a prozkoumat se. Do pokušení jednat nepoctivě se můžeme dostávat denně. Uveďme si několik příkladů k zamyšlení.

mozek

Hlupák soptí, co mu dech stačí, ale moudrý se vždycky ovládne.
(Přísloví 29,11)

žena drží červené srdce

Tomu, kdo za dobré odplácí zlým, zlo se nehne z domu. (Přísloví 17,13)

skica padajícího člověka

Srdce člověka bývá před pádem zpupné, kdežto slávu předchází pokora. (Přísloví 18, 12)

rostoucí 3D graf, kolem něj bankovky

… nebo cožkoli rozsíval by člověk, toť bude i žíti (Gal. 6,7),
… neochabneme-li, budeme sklízet v ustanovený čas (Gal. 6,9),

rostoucí 3D graf, kolem něj bankovky

Bůh ti nabízí nejlepší „bankovní program“ – v 2. Korint. 9,6-11: „Vždyť kdo skoupě rozsévá, bude také skoupě sklízet, a kdo štědře (požehnaně) rozsévá, bude také štědře sklízet.

rostoucí 3D graf, kolem něj bankovky

… neboť Bůh nám nedal ducha strachu, ale moci a lásky a jasné mysli (2. Timoteovi 1,7),

rostoucí 3D graf, kolem něj bankovky

… dávání desátků a obětí je nezbytné k dosažení zásadního duchovního průlomu i průlomu v oblasti finančního hospodaření,

rostoucí 3D graf, kolem něj bankovky

… pracuj se štědrým postojem a ochotným srdcem, protože chceš oslavit Boha. Očekávej hojnou sklizeň. Protože jsi byl ve svém rozsívání (pracovitosti) štědrý, Bůh ti zaručuje, že se uživíš svýma rukama a budeš „zavlažen“ a požehnán (Př. 11, 24 – 25), 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem