fbpx

nove logo2

Hlupák soptí, co mu dech stačí, ale moudrý se vždycky ovládne.
(Přísloví 29,11)

mozekMusím se přiznat, že vzhledem k tomu, že jsem cholerik plný emocí, je pro mne výzvou neustále pracovat na tom, abych se dokázal v některých vyhrocených situacích ovládnout. V tomto je mi velkým vzorem moje žena, která mi naprosto nevědomky v mnoha situacích ukázala, jaký jsem v podstatě „hlupák“ :-), protože zatímco v ní se to mele a přesto reaguje zdvořile, já většinou vybuchnu... a pak v návalu emocí řeknu či udělám něco, co se s odstupem času zdá opravdu hloupé. Ona se naopak zdrží jakékoliv reakce a vše si hodně dobře promyslí, než se rozhodne, co udělá či řekne.

Bavil jsem se s ní na toto téma již několikrát a sama přiznala, že schopnost ovládat se se také musela učit. To může dát naději mně i ostatním, že není vše ztraceno a že schopnost ovládat se jde s větším či menším úspěchem získat vytrvalým tréninkem. Všiml jsem si také, že v obchodě či podnikání obecně mi jde ovládání mnohem snáze než doma. Čím to je? Odpověď je nasnadě... dlouhodbě se zkrátka zaměřuji na to, abych se ovládal. Proč? No, většina z nás se chová asi trošku jinak doma (uvolněněji) a trochu jinak v práci (víc se ovládáme). Otázka zní, proč se víc neovládat i doma, to za prvé. A za druhé - už sama praxe "ovládání se" v práci nám ukazuje, že tuto schopnost si lze vědomým úsilím osvojit.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem