fbpx

nove logo2

Z pohledu Bible by měl mít člověk na práci vyrovnaný názor a vybízí nás, abychom věnovali přiměřený čas také odpočinku. Podobně nás ale varuje před leností, která je například v zaměstnání doslova zhoubou. Z dobré práce a z jejích výsledků má pracovitý člověk dobrý pocit, zatímco líný člověk není nikdy spokojený ani soběstačný.

 

Líný člověk má stálé sklony k chorobnému odkládání povinností a úkolů. Stále hledá jen výmluvy, což se projeví jak v soukromém životě, tak  i v zaměstnání. Takový jedinec nechá často druhé dělat práci za sebe. Takzvaně parazituje na výkonnosti druhých a kazí morálku všech zaměstnanců. Někteří jdou dokonce tak daleko, že se vysmívají pracovitým spolupracovníkům jen proto, aby tím zamaskovali vlastní lenost. Kazí týmového ducha, morálku, ale také výkonnost a postoje ostatních. Tím způsobují  firmě nemalé problémy.

frustrated 2681484 640Lidé, kteří jsou líní, ztrácí postupně úctu nejen druhých, ale také sami k sobě. Většina takových lidí si dobře uvědomuje skutečnost, že lenost vždy vede k chudobě a zkaženému životu, a to nejen při opatřování hmotných potřeb, ale též v mezilidských vztazích. Je jim to ale jedno nebo jsou příliš líní situaci měnit. Zaměstnanci na jakékoliv pozici s touto vlastností komplikují a brzdí jakoukoliv pracovní činnost a rozvoj firmy. Jsou pro podnik příliš drazí a je na pováženou, zda si je ponechat. Jak ale odhalit lidi, kteří parazitují na výkonnosti a snaze druhých?

Nejlepším řešením je personální audit. Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod, jak získat zpětnou vazbu o zaměstnancích, která se dá skvěle využít při rozvoji firmy. Nezávislé posouzení toho, na jaké úrovni jsou lidské zdroje ve Vaší firmě, Vám otevře dveře k uceleným a velmi přesným informacím týkajících se vašich zaměstnanců.

 

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem