fbpx

nove logo2

Interim management – co to je?

Dvě slovíčka, která se v poslední době začínají objevovat také v českém byznysu – interim management. Stručně řečeno: v krizovém období firmy nebo během komplikované situace, pro jejíž zvládnutí nemáte dostatek zkušeností či kapacit, si můžete najmout zkušeného profesionála. Ten posílí tým a provede firmu potřebnými kroky. Interim management je použitelný v každém oboru.

Vznik pojmu interim managementu v Evropě je obyčejně spojován se sedmdesátými léty. V České republice se začal uplatňovat především v 21. století.

Existuje několik roztřídění tohoto oboru, ale za základní skupiny lze považovat: změnový, projektový a substituční interim management.

Změnový interim management

Lze nastavit v případě očekávání zásadní změny v relativně krátkém čase jako je například prodej firmy, řízení restrukturalizací nebo převzetí firmy novým vlastníkem.

Projektový interim management

Zde interim manažer převezme řízení klíčového projektu, po dokončení úkolu ukončí ve firmě svoje působení. Může se jednat o projekt vyžadující speciální znalosti a zkušenosti, které nemají manažeři daného podniku.

Substituční interim management

Jak již napovídá slovo substituční, jedná se o dočasné nahrazení některé klíčové funkce v podniku do doby, kdy se najde jiné řešení. K takové situaci může dojít například při úmrtí, zástupu za ženu na mateřské dovolené nebo lze dočasně nahradit dlouhodobě nemocného zaměstnance.

Individuální interim management

Na základě firemních potřeb a aktuálního stavu se sestaví individuální interim team.

Externí krátkodobé řízení firmy má několik zásadních předností. Interim manažer není ovlivněn firemní atmosférou, svázán firemní kulturou a jeho cílem je posunout podnik dopředu. Má neotřelé nápady a přináší nové know-how. U krizového interim manažera se předpokládá porozumění rozdílných ideových hledisek.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem