fbpx

nove logo2

Ne vždy jsou neuspokojivé pracovní výsledky vinou samotných pracovníků. Pojďme si něco povědět o nejčastějších „externích brzdách“ výkonu pracovníků ve firmách.

      Do značné míry jsem se o tom zmínil v předchozím článku. Bohužel, „ryba smrdí od hlavy“, de facto nejčastější příčinou nízkých výsledků je šéf samotný. Nedokáže či neumí efektivně vést a rozvíjet své lidi k lepším výsledkům, k větší samostatnosti, k vyšší zodpovědnosti, k tomu, aby si lidé více věřili a měli zdravé sebevědomí. Kapitola sama o sobě je již zmiňované strategické řízení podniku a procesní nastavení uvnitř podniku. Neměl bych také opomenout fakt, že v mnoha případech je chybou již samotné najmutí člověka na místo, na které prostě není svým založením a svými předpoklady vhodný. Rád říkám, že „z kapra štiku“ neuděláte. Máte-li např. tedy na pozici obchodníka někoho, kdo zkrátka nemá vlohy být dobrým obchodníkem, takového člověka nepředěláte, ač byste byl sebelepší šéf, kouč a nevím co dalšího… často je tedy překážka v personální oblasti. Zvláště dnes, kdy je obrovská potřeba pracovníků, kteří ale „nejsou“, protože i z dostupných údajů v médiích víme, že v ČR je nejnižší nezaměstnanost v západní Evropě.

brzda v práci

 

Firmy pak často přistupují k nevídaným kompromisům, kdy najímají na pozice někoho, koho by v životě za normální situace nevzali – a toto rozhodnutí pak má své důsledky. Ale jak jsem řekl, pořád platí, že z kapra štiku neuděláte a seč se snažíte sebevíc, výsledky se nedostavují. Podle mě nelze jít hlavou proti zdi.

Je lepší si počkat na člověka, který má k dané práci vlohy a potenciál růst, než řešit situaci rychlým náborem někoho, kdo se na pozici nehodí.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem