fbpx

nove logo2

Je to zhruba měsíc, co jsem se bavil s jedním klientem, který vybudoval firmu s obratem zhruba 2 miliard korun.

Musel jsem konstatovat, že jeho podnikatelský příběh mi opět osvěžil známou pravdu, že pouze ochota prohrávat spolu s nezdolným přesvědčením jít dál a znovu a znovu vstávat z prachu porážek v kombinaci s ochotou učit se z chyb, je základem podnikatelského úspěchu. K tomu všemu je potřeba spousta energie a nadšení, bez kterého by to člověk velmi rychle zabalil. Proto také dost pravděpodobně tolik lidí v podnikání neuspěje. Nemají tolik energie, nadšení a ochoty bojovat jako jiní.

vítězTo není důvod k povyšování či k sortování lidí. Prostě každý má vlohy k něčemu jinému. Z jiných lidí zase nebudou špičkoví krasobruslaři či operní pěvci. A z některých zase nebudou špičkoví podnikatelé. Proto doporučuji každému především se zaměřit na to, k čemu cítí vnitřní přitažlivost, nadšení, k něčemu, co mu dodává svým způsobem energii a živou mízu, i když tomu věnuje obrovské penzum času a práce. Jsem přesvědčený, že pokud děláte to, pro co jste určení, tak i fakt, že jste vyčerpaní a unavení je doprovázen vnitřní spokojeností či vděčností, že děláte to, co dělat máte. No a když se k tomu přidá ona nezdolnost a ochoto jít stále dál a dál v kombinaci se schopností neustále se učit a mít zdravou sebereflexi, úspěch je minimálně z poloviny zaručen… Druhá polovina je výdrž!!!

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem