fbpx

nove logo2

Pokud chcete jít s firmou dopředu, jednu z největších služeb, kterou jí můžete poskytnout, je potlačit své ego. Vaše ego do byznysu nepatří. Proč? Protože v momentě, kdy ho odtamtud začnete vytlačovat, zjistíte, že je výhodné mít kolem sebe lidi, kteří vám lidsky moc nesedí. Jsou protivní svými odlišnými názory či nepříjemnými argumenty. Paradoxně vám ale  pomohou dívat se na věc jinak, než jak to vidíte vy či spoustu dalších lidí, kteří možná jen nemají takovou odvahu říkat věci naplno a pravdivě.

sympatiePokud se vám ale dlouhodobě bude dařit budovat atmosféru otevřenosti a konfrontace názorů, získá tím vaše firma neskutečnou dynamiku a tvořivost. A to je paráda. Někdy nově příchozí lidé nevěří vlastním očím, jak se na poradě hádáme s podřízenými a co si ke mně dovolí. Prostě to neberu osobně, ačkoli nebudu zastírat, že na sobě stále musím makat, abych zvlášť některé jedince  v určitých situacích „ustál“. Myslím si, že už to chce opravdu hodně zralou a silnou osobnost, která unese dlouhodobě oponenturu, aniž by se na oplátku jakkoliv mstila.

Vždycky chci, aby mi lidé, s kterými pracuji, říkali, co si myslí – samozřejmě pokud možno v rozumných komunikačních mantinelech – ale rozhodně mě zajímá pohled každého.

Pak už si to nějak přeberu a udělám rozhodnutí dle svého úsudku, ale bez těch nepříjemných konfrontací bych udělal celou řadu chybných opatření, které mohly znamenat spoustu vyhozených peněz či časově zdlouhavých oklik.

Mám rád jednoduchost a přímočarost

Pokud napřed trochu přemýšlíte a brousíte názor jednoho člověka oproti druhému, nacházíte častěji opravdu dobrá řešení. Nedávno se do mě obula jedna top manažerka ve firmě, kterou vedu, a ačkoliv způsob, jak mi říkala svůj názor, byl už dle mého názoru za hranou, byl jsem rád, že přišla a otevřeně mi dala najevo, co si myslí. Když jsme si věci vyříkali, podal jsem jí ruku a řekl jsem, že jsem rád, že ji mám v týmu. Podívala se na mě nevěřícně a odpověděla, že si to moc nemyslí. Dovedu si představit, že jsem se netvářil kdovíjak vlídně, když mě kritizovala, a proto těžko mohla věřit upřímnosti mého gesta, když jsem jí na závěr ostřejší diskuze podával svou ruku. Odpověděl jsem ji na to pouze tolik, že čas sám ukáže, zda a nakolik myslím vážně to, co říkám. Dodnes jsem ji ani jednou nedal znát, co proběhlo, nijak se po ni „nevozím“, nemstím se ani neuvažuji o její výměně. Jsem rád, že má rovnou páteř, svůj názor a celý její přístup mi jasně ukazuje, že ji jde o firmu.

Co lepšího bych si mohl přát než to, aby každý jeden zaměstnanec firmy měl takto eminentní zájem na fungování firmy jako tato mladá manažerka.


Přijde vám článek zajímavý? Máte chuť se dozvědět více?

Můžete si vybrat některý z mých kurzů

AKTUÁLNÍ KURZY

nebo se mne na cokoliv zeptat

CHCI POLOŽI DOTAZ

nebo si prohlédněte, co všechno nabízím

PROHLÉDNOUT SLUŽBY

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem