fbpx

nove logo2

Jack Welch z GE si osobně vybíral svých „nejbližších“ asi 250 top manažerů. Přejal jsem tuto filosofii a výběr lidí je pro mě jednou z dvou klíčových priorit při řízení a rozvoji firem. Jen pro zajímavost, tou druhou je finanční řízení firmy. Na výběru lidí do firmy, která má okolo 40 zaměstnanců, se podílím vždy do té míry, že k nám nenastoupí nikdo, s kým se napřed osobně nesetkám a nepromluvím si.

výběr zaměstnancůMyslím si, že mnoho podnikatelů a manažerů začíná poznávat, že řešit výběr lidí přes personální agentury či personalisty ve svých firmách, je slepá ulička. A kdo to pochopil, začíná se osobně zajímat o to, koho si pouští do firmy.

Protože jaké lidi si do firmy pustíte, takovou pak firmu máte.

Průměrní lidé vám nevybudují špičkovou firmu. A co vybudují podprůměrní lidé? Pouze špičkový tým odborných, charakterních a lidsky fungujících zaměstnanců vám vybuduje špičkovou firmu, s dobrým jménem, s dobrou pověstí, se spokojenými a vracejícími se zákazníky. U nás v poradenské firmě (J.I.P. pro firmy s.r.o.) zaměřené na revitalizace podniků máme celý systém a strukturu otázek, které se používají při výběrových řízeních. Nechtěl bych upřednostňovat jednu otázku, protože jde spíš o celkový proces. A v něm má  nezastupitelné místo tzv. „zkušební půl den“. Uchazeč o práci přijde na zhruba půl den na místo pracoviště a pozoruje, co by dělal, v jakém prostředí a s jakými lidmi. Přitom logicky dochází k interakci, k vzájemnému poznávání se, což je  mnohem přirozenější proces než v assesment centru a určitě autentičtější než půlhodinový rozhovor v rámci výběrového řízení.

Totální samozřejmostí je ověřování si referencí na daného člověka u předchozích zaměstnavatelů.

Nevěřili byste, kolik tím získáte relevantních informací a kolik starostí či problémů si mnohdy ušetříte. Jednou se nám stalo, že člověk, který na nás působil velmi pozitivně, se po takovém telefonátu najednou vybarvil jako někdo, kdo krade a má spoustu dalších problémů. Těm se velmi rádi vyhneme. Příběhů, které jsem při referenčních telefonátech na předchozí zaměstnavatele slyšel, je tolik a takového charakteru, že bych asi čtenáře hodně bavil, kdybych nějakou tu „příhodu z natáčení“ pustil do éteru…


Přijde vám článek zajímavý? Máte chuť se dozvědět více?

Můžete si vybrat některý z mých kurzů

AKTUÁLNÍ KURZY

nebo se mne na cokoliv zeptat

CHCI POLOŽI DOTAZ

nebo si prohlédněte, co všechno nabízím

PROHLÉDNOUT SLUŽBY

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem