fbpx

nove logo2

V tomto smyslu mluvím o přenášení firemního DNA na nově nastupujícího zaměstnance. A toto vtiskávání firemního DNA trvá tak dlouho, do jaké míry se vám podařilo vybrat nového člověka typově tak, aby měl myšlenkově a aktivním přístupem k životu velmi, velmi blízko k filosofii fungování vaší firmy.

zaučení nového pracovníkaJak dlouho trvá zaučení nového pracovníka?

U někoho může proces zaučení trvat rok, u někoho ani ne týden. Primárně mi jde o to, aby lidé pochopili, jak se dělá byznys. Aby pochopili, že nejsou zaměstnanci, ale spolupodnikatelé, že bez nich firma neuspěje. A že to není o tom, aby podnikatel uživil čtyřicet či sto lidí, ale o tom, že lidé musí  sámi za sebe převzít tíhu odpovědnosti za životaschopnost firmy. A to není o naučení procesů či pracovních postupů. To není o zaučování do pracovní pozice.

To je o myšlenkovém přístupu.

Pokud někoho nemusíte učit stavět se k problémům čelem a tyto problémy řešit – a o tom je celé podnikání – pak je takový člověk velmi rychle zaučený do pozice. Detaily se už časem doučí. Pokud někomu takovýto přístup chybí, pak ho nezaučíte ani za rok. Spíš než o zaučení hovořím v případech, kdy se nám úplně nepovedl výběr člověka. O tom, že musíme daného pracovníka získat pro svůj pohled na věc, získat ho pro svůj názor. Pokud se nám to povede, máme vyhráno. Pokud ne, pak takový člověk časem stejně sám odchází. Prostě jsme si názorově nesedli v tom, jak dělat byznys. A to je zásadní. Nemusíme spolu souhlasit v tom, jak řešit konkrétní problémy, ale musíme být zajedno v tom, jak  obecně dělat byznys. To je klíčová věc. Před rokem jsme „bojovali“ o tento pohled na byznys s asi padesátiletou obchodnicí, ale výsledky nebyly nic moc. Nakonec se to zlomilo a  její pohled na byznys jsme víc přiblížili  tomu, jak si to představujeme my. Najednou to výsledkově začalo šlapat. Bohužel dlouhodobě tento tlak nového názoru na fungování v byznyse nevydržela a odešla do pohodlí konformní firmy, kde jsou věci standardně zaběhlé jako v mnoha jiných firmách. Uděláte si to své, nad ničím nemusíte přemýšlet a hlavně po vás pořád někdo něco nechce… zvlášť ty nepříjemné věci jako je neustálé zlepšování se, překonávání sebe sama atd. A o tom to podle mého názoru je – ne o pracovních postupech, ale o způsobu myšlení a přístupu k věci.


Přijde vám článek zajímavý? Máte chuť se dozvědět více?

Můžete si vybrat některý z mých kurzů

AKTUÁLNÍ KURZY

nebo se mne na cokoliv zeptat

CHCI POLOŽI DOTAZ

nebo si prohlédněte, co všechno nabízím

PROHLÉDNOUT SLUŽBY

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem