fbpx

nove logo2

Znovu a znovu se dostávám zejména s majiteli a manažery problémových firem do situací, kdy se lidé na těchto exekutivních pozicích vůbec, ale absolutně nechtějí radit se svými kolegy a spolupracovníky nad určitými otázkami/problémy. Jaký je to paradox vzhledem k těm úspěšným podnikatelům a manažerům, kde člověk zřetelně vidí, že tito lidé se naopak velmi často radí se svým okolím, spolupracovníky, odborníky apod.

smartmanNikdo z nás nemůže vědět vše. A nebo ještě jinak. Každý z nás ví mnoho různých detailů, které ostatním unikají. Logicky sečteno – radit se vyplatí. Nevím vše, a při byť rychlé poradě se mohu dozvědět spoustu užitečných detailů, které jsem mohl přehlédnout a pouhou zmínkou druhého člověka mě to může nasměřovat k tomu, že do svého plánu či akce zakomponuji ještě další dílek informace/řešení. Nejspíš nikdy nejde nic ošetřit a „zmanažerovat“ na 100%. Ale měli bychom se snažit se ke „stovce“ blížit. Bez porad s druhými lidmi se v lepším případě dostáváme na 50-75% nejlepších informací a řešení, které jsme schopni ze sebe „vypotit“. V případě rad a náhledů od druhých lidí se toto procento může dramaticky zvýšit… až na 90 i více procent. Pouze hloupí lidé se neradí, a to zejména proto, že jim v tom brání velké ego a arogance. Chytří lidé se radí s druhými. „V množství rádců je vítězství“ je velmi užitečné pravidlo.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem