fbpx

nove logo2

Asi nikoho nepřekvapím, když tyto příčiny rozdělím na finanční a nefinanční.

Mezi ty finanční obecně spadá např. nespokojenost s výší mzdy. Může se stát, že někdo je relativně spokojený se svou mzdou. Pak ale vedení firmy vezme dalšího člověka, např. svářeče. Protože žádného nemůže na pracovním trhu najít, nabídne tomu, který přijde, o 10 i 20 % vyšší mzdu, než stávajícímu svářeči. Stávající svářeč je logicky demotivován. Ač mnozí manažeři firem věří, že zaměstnanci si navzájem neříkají o výši své mzdy,  v reálu tomu tak opravdu není. A nadělá to hodně neplechy.

když šéf mluví

Mezi nefinanční příčiny ztráty motivace je např. ono známé „mám šéfa vola“. Těžko se dlouhodobě s nadšením pracuje zaměstnanci pod vedoucím, který nemá zdravý úsudek, nečiní moudrá rozhodnutí a není schopen jít příkladem v pracovním nasazení i v celkovém přístupu. Často je také problém obecně ve firemní kultuře, která přispívá k atmosféře mezi lidmi.

V dusném prostředí vám motivace také dlouho nevydrží.

Naše služba: audit firemní kultury

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem