fbpx

nove logo2

V posledních letech dozrávám k přesvědčení, že pokud existuje nějaká účinná metoda motivace lidí, pak je to opravdu dobrý leadership. Toto téma je stále velmi „in“, každý mluví o leadershipu, všude se školí, kde kdo chce být opravdu dobý lídr.

lideriAle kolik takových lidí opravdu potkáváme? U kolika lidí si ostatní řeknou, jo, pod tímto člověkem bych chtěl pracovat, za ním chci jít, věřím mu. Vidíte, nikde tu není řeč o penězích. Je to o člověku vepředu. Finance jsou určitě vždy téma k řešení, ale dnes už spolehlivě víme, že dlouhodobě nejsou finance hlavním motivačním faktorem, který vám stabilizuje kvalitní tým ve firmě.

Nemůžete donekonečna zvyšovat mzdu člověka, nemůžete neustále někoho přeplácet, když mu jinde nabídnout o 5 či 10 tisíc víc. To prostě donekonečna nejde.

Jak to vidím?

Zaměstnance, kterým jde pouze a jen o peníze, stejně neudržíte. Osobně ve firmách nechci nájemné žoldáky, které nic než peníze nezajímá. Zajímají mě lidé, kteří hledají smysl ve své práci. A divili byste se, kolik jich je. Je jasné, že i tito lidé mají své finanční představy a nároky. Všiml jsem si ale, že každý takový člověk má určitý standard, který si chce vydělat – někdo menší, někdo větší – a když mu ty peníze dáte, on nebude pracovat víc či déle jen proto, že si vydělá o něco víc. Ale bude s vámi dřít, když mu bude dávat smysl to, co dělá. Bude vědět, proč to dělá. Když ho strhnete svou osobností, když ho namotivujete svou energií, svou vizí, svým vlastním přístupem k práci a svými postoji. Když ho podržíte v těžkých chvílích a když ho neodsuzujete kvůli chybám, kterých se dopustil v zápalu boje. Není to tedy o žádných nepřirozených manažerských technikách. Ale je to o tom, kým jako člověk jste vy, jaký jste šéf. Pro určitý typ lidí je nejsilnějším motivačním faktorem to, kolik si vydělají. Ale na těch nemůžete stavět stabilitu své firmy, to byste daleko nedošli.

Stabilní firmu vybudujete s lidmi, kteří chtějí víc než jen vydělávat si víc a víc.


Přijde vám článek zajímavý? Máte chuť se dozvědět více?

Můžete si vybrat některý z mých kurzů

AKTUÁLNÍ KURZY

nebo se mne na cokoliv zeptat

CHCI POLOŽI DOTAZ

nebo si prohlédněte, co všechno nabízím

PROHLÉDNOUT SLUŽBY

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem