fbpx

nove logo2

Dřív jsem dával jednoznačně přednost mladým lidem. Sám jsem si totiž pamatoval, jak těžké bylo prorazit jako mladý. Realita mě však brzy přivedla k vystřízlivění. Valná většina mladých se zkrátka pořád hledá. Najdeme velmi málo příkladů, kdy někdo po škole nastoupil do firmy a  vydržel v ní deset a více let. Každý odchod zaměstnance z firmy považuji za obrovskou ztrátu, a pokud vidím velké riziko brzkého odchodu, raději takového člověka ani nepřijmu.

Jaké lidi tedy do teamu vybírat?

mladý nezkušený absolvent

Nám se teď osvědčuje model zkušeného senior vedoucího, který má k sobě tým cca. 2-3 mladých lidí do 25ti let a k tomu v týmu ještě jednoho dva zkušené čtyřicátníky a výš.

 

Takže de facto takový mix. Určitě už ale nepřijímám mladé lidí s takovou bezstarostností a elánem jako dřív. Spíše je tam více obav.

 

Pokud je někdo usazený, má rodinu, hypotéku, vyzkoušel dvě tři zaměstnání, takový člověk už přeci jen ví víc o životě a více si také váží toho, co mu nabízíme. Pro nás je v podnikání neskutečně důležitá stabilita a velmi nízká fluktuace. Snižovat kontinuálně fluktuaci se nám ale nedaří v každé firmě stejně. Tam, kde se to zatím nedaří, je vidět, jak výkonově a výsledkově trpí celá firma. Proto mám z fluktuace a odchodů zaměstnanců takový strach. Jsem v tomto poměrně dost rezervovaný a jako i v jiných věcech, i v tomto jdu dost proti proudu doby. Dnes mi přijde, že je v módě střídat zaměstnání co dva tři roky. Osobně si myslím, že pro byznys to není dobré.

 

A co vy - jaké máte zkušenosti? Napište mi do komentáře!

 


Přijde vám článek zajímavý? Máte chuť se dozvědět více?

Můžete si vybrat některý z mých kurzů

AKTUÁLNÍ KURZY

nebo se mne na cokoliv zeptat

CHCI POLOŽI DOTAZ

nebo si prohlédněte, co všechno nabízím

PROHLÉDNOUT SLUŽBY

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem